Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Wyjście z nałogu – czy uzyskam pomoc na NFZ?

Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie ułatwia powrót do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym w walce z uzależnieniem jest skorzystanie z terapii krótkoterminowej. Jest ona kierowana do osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Na czym polega?

Na początku warto wiedzieć, że leczenie przeważnie trwa do 6 miesięcy. Jest to czas, podczas którego dopasowywane jest odpowiednie leczenie. Definiuje to stan osoby uzależnionej. Cały proces dzieli się na kilka faz, które pomału pomogą osiągnąć pożądany rezultat. Na samym początku warto skupić się na swoim wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest motywacja, która nam pozwala wprowadzić znaczące zmiany, które wynikają z tego, w co wierzymy. Kolejny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i szczęśliwe życie bez nałogów.

Aby zostać przyjętym trzeba spełniać pewne wymagania

Podstawą przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Trzeba mieć przy sobie także zapas leków przyjmowanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie w posiadaniu ważnych papierów lub zaleceń do przyjmowania leków, to nie zostaną one podane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. Podczas zabierania rzeczy każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: wandzin.pl

Related Posts