Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Woda do biura – jaka jest jej cena? Na co zwrócić uwagę?

Prawo pracy od pewnego czasu wymaga, aby zapewnić pracownikom stały dostęp do picia w miejscu pracy. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na to, żeby kupić dystrybutor do wody. Ile tak naprawdę wynosi cena za użytkowanie tego sprzętu? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wody do firmy?

Ile kosztuje taka usługa?

Co najważniejsze, należy mieć świadomość, że przedsiębiorstwa oferujące dostawę wody zwykle wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, jakie są przed nimi stawiane, a zatem hurtowy jej zakup będzie z pewnością opłacalnym wyjściem. Cena niespełna dwudziestolitrowej butli wody to mniej więcej dwadzieścia złotych, co jest, trzeba przyznać, bardzo przystępną stawką, jeśli wziąć pod uwagę ceny wody butelkowanej w sklepach. 

Typy dystrybutorów

Aby jednak woda do biura była przystępna pod względem konsumpcji, warto nabyć lub wypożyczyć odpowiedni dystrybutor wody. Są ich różne rodzaje, ale najbardziej powszechny i najtańszy jest dystrybutor butelkowy – to urządzenie znane ze wszelkich przychodni czy hoteli. Można rzecz jasna nabyć ten sprzęt na własność, ale istnieje również niezwykle korzystna finansowo opcja wynajmu – miesięczny czynsz za dystrybutor wody to najczęściej kilkadziesiąt złotych. 

Zadbaj o pracowników

Woda do biura jest konieczna dla świetnego samopoczucia pracowników. W związku z tym nie powinno się oszczędzać na liczbie dystrybutorów i jakości wody, na której cotygodniowe dostawy się decydujemy. Z pewnością wpłynie to również na efektywność pracy. 

Related Posts