/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));

Kontakty z dzieckiem

Rozwód a prawo do opieki nad dziećmi – Kontakty z dziećmi

Rozwód jest trudny nie tylko dla małżonków, to również niezwykle stresująca sytuacja dla dzieci. Prawo do opieki nad dzieckiem to jedna z najbardziej spornych kwestii podczas spraw rozwodowych. Zarówno w wyroku orzekającym rozwód, jak i przy unieważnieniu małżeństwa precyzowane są kontakty z dziećmi. Podobnie jak inne sprawy rodzinne, tak i te, w których jest poruszane prawo do opieki nad dzieckiem są trudne i wymagają wyczucia na każdym etapie. Jeszcze przed rozpoczęciem sprawy rozwodowej, warto się do tego przygotować i sporządzić odpowiednią argumentację. Bardzo dużą rolę odgrywa to, czy sprawa jest prowadzona przez dobrego prawnika, który potrafi wykorzystać na sali sądowej specjalistyczną wiedzę.

dc05946a-a5af-11e6-bc2f-0242ac180004_hd_oryginal_117465526_X

Czekamy na Twoją wiadomość

Doświadczony Radca Prawny Rozpatrzy Twoją Sprawę

Konsultacja

Utrzymanie kontaktu z dziećmi a rozwód – Poznań

Ważne jest to, że kontakty z dziećmi, jakie są po tym, kiedy rozwód będzie zakończony, są niezależne od władzy rodzicielskiej. Są one przede wszystkim obowiązkiem, a nie jedynie prawem rodziców. Pomimo rozejścia się rodziców powinni oni wspólnie ponosić ciężar związany z wychowaniem dziecka i troską o jego dobro. Prawnik, który reprezentuje naszą kancelarię prawną w Poznaniu, zajmuje się sprawami, w których poruszane są kontakty z dziećmi.

Nasza kancelaria specjalizuje się w szeroko pojętym prawie rodzinnym, dlatego kontakty z dziećmi, rozwód i separacja, także znajdują się w kręgu naszej działalności. Rozpad małżeństwa jest dla dziecka bardzo dotkliwy i odbija się na jego psychice. Prawo do opieki nad dzieckiem pozwala na stały kontakt z dzieckiem, dzięki czemu więzi zostają podtrzymane. Dziecko może sobie łatwiej poradzić z ciężkimi dla niego przeżyciami. Możliwość kontaktu jest ważna nie tylko dla dzieci, ale także rodziców, którzy pomimo tego, że nie mieszkają pod wspólnym dachem, chcą i powinni mieć czynny wkład w rozwój i wychowanie potomstwa.

dc05e94c-a5af-11e6-bdbb-0242ac180004_hd_oryginal_91745096_X
dc0591fe-a5af-11e6-820c-0242ac180004_hd_oryginal_117278315_X

Prawo do opieki nad dzieckiem

Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju postępowań i każdorazowo ważne jest przede wszystkim dobro dziecka. Prawo do opieki nad dzieckiem jest czymś, z czego powinni korzystać wszyscy rodzice, z pominięciem sytuacji wyjątkowych, w których uzasadniony jest nadzór nad kontaktem z dzieckiem. W razie braku wzajemnego zaufania rodziców i tego, że kontakty z dziećmi, kiedy rozwód stanie się faktem, będą odbywały się w sposób prawidłowy, sąd może wydać w orzeczeniu gwarancję dla obojga rodziców. Jedna ze stron ma gwarancję podtrzymania stałych kontaktów z dzieckiem, druga natomiast dostaje gwarancję, że dziecko będzie odprowadzone do miejsca zamieszkania. Rodzic, który utrudnia budowanie relacji z małoletnim może podlegać karze.

Prawnik specjalizujący się w sprawach związanymi z kontaktami z dziećmi w Poznaniu

Prawnik, który prowadzi sprawy o kontakty z dziećmi, musi z jednej strony doskonale znać przepisy prawa i mieć ogląd na całą sytuację, by spojrzeć na nią obiektywnie. Z drugiej strony musi mieć w sobie pokłady empatii, które pozwolą zrozumieć każdą ze stron i zweryfikować, co będzie najlepsze dla dziecka. Decydując się na współpracę z naszą kancelarią, klient może mieć pewność, że na każdym etapie postępowania może liczyć na nasze pełne wsparcie. Doskonale znamy prawo do opieki nad dzieckiem i potrafimy ustalić strategię działań, która będzie uwzględniała dobro rodziny i przełoży się na późniejsze relacje. Mamy stały kontakt z klientem, aby przygotować go na podejmowane działania i sprawić, że sprawa będzie jak najmniej stresująca.