Alimenty Poznań

Alimenty Poznań

Alimenty to coś, co nieodzownie kojarzy się z rozwodem. Sprawy alimentacyjne prowadzone przez naszą kancelarię w Poznaniu odbywają się w pełni profesjonalnie. Alimenty są rodzajem świadczeń materialnych i niematerialnych, które mają służyć zaspokajaniu podstawowych potrzeb osób do nich uprawnionych. W zależności od charakteru sprawy, alimenty mogą dotyczyć dzieci, małżonka albo krewnych. Pomimo tego, że sprawy alimentacyjne w większości przypadków wiążą się z rozwodem, nie jest to jedyna sytuacja, kiedy nakłada się obowiązek alimentacyjny. Wysokość, a także okres wypłacania świadczeń są ustalane indywidualne, a każda sprawa jest traktowana odrębnie.

Fotolia_78153948_Subscription_XXL123

Czekamy na Twoją wiadomość

Doświadczony Radca Prawny Rozpatrzy Twoją Sprawę

Konsultacja
Fotolia_144795587_Subscription_XXL123

Kto może starać się o uzyskanie alimentów? – Poznań

Alimenty najczęściej dotyczą dzieci. Przybierają formę materialną i niematerialną. W pierwszym przypadku chodzi o środki pieniężne, w drugim o starania w wychowaniu dzieci. Alimenty są także przyznawane po ukończeniu przez dziecko pełnoletności, jeżeli nie może ono samodzielnie ponosić kosztów swojego utrzymania, co tyczy się m.in. kontynuacji nauki. Inaczej wygląda postępowanie, jeżeli chodzi o alimenty między małżonkami. Przepisy polskiego prawa mówią o alimentacji małżonków w trakcie trwania małżeństwa, po unieważnieniu i rozwodzie.
Za każdym razem bierze się pod uwagę, jakie są możliwości finansowe zobowiązanego, a także sytuację i usprawiedliwione potrzeby strony uprawnionej do świadczeń. Alimenty między małżonkami mogą być przyznawane na ograniczony czas i bezterminowo. Zdarzają się sprawy, w których ustalane są alimenty dla krewnych znajdujących się w dalszej linii pokrewieństwa. Obowiązek alimentacyjny może być nałożony np. na dziadków wobec wnuków. Osoby, które chcą uzyskać alimenty lub ubiegać się o zmianę ich wysokości, a są z Poznania, zapraszamy po poradę do naszej kancelarii prawnej.

Fotolia_86113266_Subscription_XXL123

Sprawy o alimenty prowadzone w Poznaniu

Chcąc walczyć o alimenty trzeba się doskonale przygotować pod względem argumentacji i pytań, jakie zostaną zadane w sądzie. Nieocenione jest wsparcie ze strony doświadczonego prawnika, który posiada rozległą wiedzę i doświadczenie na tej płaszczyźnie. Wielokrotnie prowadzimy sprawy o alimenty w Poznaniu, dzięki czemu zdobywamy duże doświadczenie, które w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą pozwala na dużą efektywność na sali sądowej. Podczas rozprawy sąd może zadać wiele pytań, na które trzeba jak najlepiej odpowiedzieć. Wymaga to doskonałego przygotowania przed rozpoczęciem procesu.
Dzięki wsparciu dobrego rady prawnego, rośnie prawdopodobieństwo, że alimenty będą przyznane lub zwiększy się wysokość świadczeń. Prowadzimy także sprawy, w których sytuacja wygląda odwrotnie. Czyli wtedy, kiedy zobowiązany do wypłacania świadczeń chce przed sądem uzyskać decyzję o uchyleniu obowiązku alimentacyjnego. Alimenty przestają być wypłacane wtedy, kiedy świadczenia oznaczają zbyt duże szkody dla zobowiązanego i wtedy, kiedy dziecko po ukończeniu pełnoletności nie dokłada starań, by utrzymać się samodzielnie. Pozostałe osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub na adres e-mail Kancelarii.