Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Obrazki srebrne – najlepszy prezent z okazji komunii

Nie da się ukryć, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich rodzin niezwykle ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewną ważną decyzją: jaki upominek kupić? Czy obrazki srebrne to nadal odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna bardzo powszechnym wyjściem jest danie interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju upominku, lecz jeśli wiele osób wpadnie na taki pomysł, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem będzie na przykład sprezentowanie różnorakich drobiazgów powiązanych konkretnie z religią oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie uroczystości, jak chrzest i pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Interesujące będą także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest przesadnie spektakularnym upominkiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystać z rowerów czy aparatów fotograficznych, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że równie istotne, co rzeczy materialne, są upominki o wymiarze religijnym, które mogą utwierdzić nas w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Related Posts