Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Księgowy, księgowa – jak zacząć wykonywać ten zawód? Jakie kwalifikacje są potrzebne?

Nie można zaprzeczyć, że w obecnych realiach rzetelna księgowa jest na wagę złota. Przyda się w każdej firmie, nieważne, czy mówimy o niewielkim startupie, czy dużym i solidnym przedsiębiorstwie. Na szczęście solidna księgowość jest na wyciągnięcie ręki, gdyż wiele osób chce pracować w miejscu, jakim jest biuro rachunkowe lub jednoosobowej działalności. Warto wyjaśnić, jakie wymagania należy spełnić, aby pracować jako księgowa lub księgowy.

Dobra księgowość – czyli jaka?

Fachowe biuro księgowe musi cechować się paroma ważnymi kwestiami. Nade wszystko obsługa klienta musi być należyta – chodzi tutaj przede wszystkim o indywidualne podejście do oczekiwań każdej osoby, która chce skorzystać z oferty danego biura księgowego (takie jak chociażby ksiegowygdynia.pl). Istotne jest również zupełnie rzetelne podejście do wszelkich zadań – księgowość cechuje się tym, że oczekuje dokładności oraz rozwagi, w związku z czym księgowa musi być osobą w pełni odpowiedzialną. 

Jak zostać księgową – potrzebne kwalifikacje

Nie ma w Polsce jeszcze konkretnych studiów, które automatycznie pozwalają na to, by wykonywać zawód księgowej. Warto w związku z tym ukończyć jeden z kierunków pokrewnych, takich jak ekonomia czy finanse i rachunkowość – na pewno będzie to docenione przez pracodawcę, jak również zagwarantuje obszerną wiedzę oraz potrzebne umiejętności, które pozwalają później na pracę w miejscu, jakim jest biuro księgowe. Dobrze także ukończyć pewne kursy umożliwiające poszerzenie kompetencji, gdyż księgowość nieustannie się rozwija i stawia przed księgowymi cały czas nowe wyzwania. 

Related Posts