Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością. Niestety, są przypadki, w których nie można jej stosować. Wówczas konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który postanowili przekształcić prowadzoną przez siebie działalność w spółkę prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), również zachodzi konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, oferujące swoją pomoc tym, którzy chcą rozliczyć PIT bądź zlecić prowadzenie firmowej księgowości. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto kierować się opiniami, jakie biuro ma wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na różnych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto także zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.

Related Posts