Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Język obcy w przedszkolu – zalety

Na pewno w tych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Powinno się w związku z tym uczyć maluchy języka obcego od maleńkości. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku szansę na poznanie języka angielskie bardzo szybko. Zapoznaj się z naszym artykułem aby zgłębić więcej informacji o nauce języka angielskiego przez najmłodszych.

Dlaczego warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy nadal wierzą w mit że małe dzieci nie są w stanie przyswoić wystarczającej ilości wiadomości, by nauka była sensowna. Jest to kłamstwo, z tego względu nauka języka obcego najmłodszych ma wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dzieci dobrą zabawą,
nauka od maleńkości to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym jest – – doskonałym treningiem dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w dorosłym życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego są szansą na nawiązanie nowych znajomości.

Nauczanie dwujęzyczne – jak wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne jest to zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe, które dąży aby uczniowie swobodnie posługiwali się zarówno w mowie i w piśmie językiem ojczystym jak i obcym na jednym poziomie. Taka metoda sprawia, że realne staje się zgłębienie wiedzy zdolności językowych w szerokim stopniu.

Jakie są etapy nauki języka obcego przez dziecko?

Miej w pamięci że nie zawsze idzie prosto. Każde dziecko jest inne i w swoim tempe uczy się języka obcego. Niemniej jednak zwykle po jakimś czasie maluch nabiera pewności i zaczyna budować zdania, poznaje coraz więcej zwrotów a także zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że na początku nie należy zaczynać z nauką gramatyki.

Related Posts