Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Jednoosobowa działalność – czy opłaca się wynająć biuro rachunkowe czy załatwiać rozliczenia na własną rękę?

Nie można zaprzeczyć, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to sprawa niezwykle skomplikowana i wymagająca pełni zaangażowania. Jedną z bardzo istotnych zagadnień, o których trzeba pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Opcji jest w tym wypadku kilka. Niektórzy podejmują decyzję, aby zatrudnić biuro rachunkowe, inni zatrudniają księgowego, a część przedsiębiorców skusza się na samodzielne przeprowadzanie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która możliwość jest najbardziej opłacalna?

Na to pytanie niestety nie ma konkretnej odpowiedzi, która wesprze każdego. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą i jesteś osobą, która nie wie zupełnie nic na temat wszelkich aspektów prawnych i finansowych prowadzenia przedsiębiorstwa, na pewno biuro rachunkowe będzie w miarę bezpiecznym i opłacalnym rozwiązaniem. Owszem, będzie trzeba trochę za te usługi zapłacić, ale na pewno kwota jest znacznie skromniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zagwarantuje ci fachowe podejście oraz brak zbędnych trosk w kwestii tego, czy aby na pewno wszelkie faktury rozliczyłeś w prawidłowy sposób.

Może jednak samodzielnie?

Jeśli jednak posiadasz znaczne obeznanie w prowadzeniu księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe może nie być ci niezbędne. Powinieneś jednakowoż mieć na uwadze, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z mnóstwem spraw do załatwienia oraz ogromną liczbą obowiązków, w związku z czym możesz nie mieć czasu na solidne prowadzenie księgowości.

W większości przypadków w związku z tym lepiej będzie powierzyć ten zakres zadań profesjonalistom w tej dziedzinie. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa mnóstwo biur rachunkowych. Na pewno odnajdziesz coś dla siebie. 

Related Posts