Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Jakie kwiaty na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że kwiaty są wręczane nie tylko z okazji radosnych uroczystości, takich jak imieniny, ślub czy także komunia. Wręcza się je także dla oddania czci i pożegnania zmarłej osoby. Dużo osób waha się jakie kwiaty należy wybrać na tę smutną okoliczność.

Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

Zakład pogrzebowy bielsko biała uważa że nie ma tylko jednego gatunku kwiatów którą są w szczególności zakazane lub zalecane. Naprawdę wszystkie rodzaje powinny być użyte w takich uroczystościach. Niemniej jednak warto unikać przesadnie jaskrawych lub udziwnionych kompozycji.

Jakie kwiaty należy wybrać na pogrzeb?

Tradycyjnie najczęściej wybieranymi kolorami są czerwienie, biele a także różne odcienie kremowego. Ponadto wybitnie elegancko prezentują się także fiolety i barwy przygaszone. Tak naprawdę to wszystkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, musimy pamiętać, aby nasza kompozycja była stonowana.

Jakie kompozycje kwiatowe powinno się wybrać na pogrzeb?

Tak naprawdę wieńce pogrzebowe są najczęściej wybieranymi kompozycjami. Cechują się dość dużymi rozmiarami, oprócz tego są z reguły okrągłe lub półokrągłe. Tworzy się je na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców to: anturia, lilie, róże, goździki. Z kolei wiązanki pogrzebowe mają mniejsze rozmiary niż wieńce. Mają one formę bukietu. Można je zarówno ułożyć na nagrobku, czy też wstawić do wazonu. Klasyczne wiązanki mogą być wykonane niemalże z każdego gatunku kwiatów.

Related Posts