Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Ile kosztuje organizacja wesela w 2022 roku

Na pewno za ślub w tym roku  zapłacimy więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo czasochłonna. Jeśli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to sprawdź artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy aby dowiedzieć się ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku.

Jaki jest koszt wesela w 2022 roku?

Bezsprzecznie ceny za ceremonię wesela zależą zarówno od miasta, i od standardu wynajmowanego miejsca, pory roku, atrakcji i liczby gości. Oczywiste jest, że cena wesela na przykładowo 50 osób będzie znacznie mniejszy aniżeli koszt wesela na 100 gości. Według statystyk już w 2021 roku za ceremonię weselną na mniej więcej 70 gości trzeba było zapłacić mniej więcej 30-50 tysięcy złotych. W 2022 musicie doliczyć do tej kwoty przynajmniej 15 proc. więcej. 

Sala weselna w 2022 roku – koszt

Po pierwsze koszt sali zależy od tego w jakim miejscu ją będziemy wynajmować. Natomiast cena talerzyka na ceremonii jest zależne zarówno od liczby gości, i od zamówionego menu. Mniej więcej w naszym kraju wynosi od 260 zł do 350 zł, ale w dużych miastach ceny mogą być wyższe. Miej w pamięci, że osobno trzeba liczyć rezerwację DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty oraz dodatkowych atrakcji. 

Ile zapłacimy za wesele na 50 osób w 2022 roku?

Pandemia przyzwyczaiła nas do wesel z mniejszą liczbą gości. W 2022 roku standardem są przyjęcia weselne na 40 – 70 osób. Koszt takiego przyjęcia weselnego to minimum 30 tysięcy złotych. Jednakże da się delikatnie zmniejszyć ten koszt.

Jaki jest koszt wesela na 100 osób w 2022 roku?

Jeżeli zdecydujesz się na imprezę weselną na 100 osób to należy się liczyć z poważnymi kosztami. Za taką ceremonię trzeba będzie zapłacić min. 60 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele w 2022 roku?

Koszt fotografa na wesele które odbędzie się w 2022 roku  będzie się wahał w granicach od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda koszt wynajęcia filmowca na ceremonię weselną w w 2022 roku? Tak samo jak u fotografa na wesele, cennik kamerzysty na wesele i ślub waha się w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

DJ i zespół na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Trzeba zacząć od tego że cena za zespół, a za DJ nie jest taka sama. Im więcej osób w zespole tym cena za jego wynajęcie będzie większa. A konkretnie za Dj-a w 2022 zapłacisz mniej więcej 3-7 tysięcy złotych, a ceny zespołów weselnych są wyższe i wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych. Zespół weselny który w 100% gra muzykę na żywo policzy sobie najwięcej. Ponadto  przeważnie na jednego członka zespołu przypada od 1000  do 1500 złotych.

Ile trzeba zapłacić za dekoracje na wesele w 2022 roku?

W tym przypadku koszt jest płynny, ze względu na to, że w większości zależy od tego na jakie kwiaty czy dekoracje para młoda się zdecyduję. Jeżeli postawisz na żywe kwiaty to najlepiej wybrać te sezonowe i lokalnie dostępne. Na pewno sprowadzanie ich ogromnie wpłynie na ich koszt. Najdrożej będzie w miesiącach od października do maja, natomiast lipiec i sierpień stanie się tańszy. Przykrą wiadomością jest fakt, że w bieżącym roku ceny niektórych  kwiatów wzrosły aż trzykrotnie. Reasumując średni koszt za kwiaty i dekoracje to od 3000 do 5000 tysięcy złotych.

Fryzjer i kosmetyczka na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Koszt fryzury ślubnej robionej u profesjonalisty  wynosi od 150 do 500 złotych. Zależy to od tego jak długie są włosy, jaki jest ich stopień zniszczenia a także tego ile dodatków zostało zużytych. Jeżeli chodzi o makeup ślubny to trzeba za niego zapłacić od 200 do tysiąca złotych. Jest to zależne umiejętności i stopnia doświadczenia kosmetyczki. Pamiętaj, że do tej ceny trzeba doliczyć koszt makijażu próbnego. 

Related Posts