Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Czym zajmuje się angiolog?

Angiologia jest jedną z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Zajmuje się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że mało kto zdaje sobie sprawę, w jakich przypadkach należy udać się do angiologia i w jakich przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest niezwykle szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy trzeba pójść do angiologa?

Angiolog para się nade wszystko różnorakimi dolegliwościami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin medycyny. Łącząc swoje siły, są oni w stanie zapobiec naprawdę niemiłym przypadłościom. 

Co się tyczy chorób, które diagnozuje angiolog, to wachlarz jest naprawdę szeroki. Wśród nich są między innymi tak zwane pajączki i żylaki, ale również zwężenie tętnic, zespół stopy cukrzycowej czy obrzęki limfatyczne. Dlatego jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia działają w niezdrowy sposób, powinieneś pójść do angiologa, który na pewno powie, co trzeba w konkretnej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić zabieg u fachowca z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz polecanego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, sprawdź Medbuk.

Jakie usługi zapewnia angiolog?

Pośród licznych zabiegów, jakie wykonuje angiolog, jest między innymi laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często również badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie określić różnorakie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję. 

Related Posts