Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Czym powinna się charakteryzować dobra firma sprzątająca? O jakie kwestie zapytać przed wynajęciem?

Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest prostym i łatwym wyzwaniem. Jeśli Twoi współpracownicy niezbyt przejmują się sprzątaniem po sobie albo po prostu pomieszczenia są bardzo rozległe i wymagają ciągłej pielęgnacji, konieczna będzie firma sprzątająca. Z racji tego, że branża ta stale się rozwija, a na rynku panuje duża konkurencja, coraz trudniej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co warto zwrócić uwagę.

Czy firma sprzątająca jest ubezpieczona

Nade wszystko istotne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie uszkodzenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub kupna nowego egzemplarza. Jest to konieczne, kiedy w biurze jest wiele delikatnych urządzeń. Dobra firma sprzątająca będzie także posiadać certyfikaty świadczące o jakości usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to oczywiście obowiązkowy punkt, ale z pewnością wart uwagi.

Chcesz zlecić sprzątanie klatek schodowych w Gdańsku? Sprawdź tę firmę.

Jakość usługi

Ponadto, dobra firma sprzątająca będzie wyposażona w profesjonalny, specjalistyczny sprzęt. Najnowocześniejsze urządzenia są konieczne, aby sprzątanie biura było efektywne i sprawne. Tak samo jest ze środkami czystości, które muszą swoją jakością przekraczać te dostępne na półkach supermarketów.

Dodatkowe opcje

Profesjonalna firma sprzątająca będzie także zapewniać różnego typu usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli zależy ci, żeby te zadania również były wykonywane, z pewnością powinieneś o to spytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być prosty, ale kiedy znajdziesz specjalistów w tej branży, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro będzie lśnić czystością.

Related Posts