Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Czym jest hydroizolacja piwnicy?

Problemy z wodą w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów z tego względu trzeba do każdej sprawy podchodzić indywidualnie. Pracę rozpoczyna się od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Na tej podstawie można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych strefach budynków są spowodowane nie tylko z powodu opadów, ale też mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest Ci niezbędna?

Istotne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed destrukcyjnym działaniem wody, a także trzeba pamiętać o wyznaczeniu ujścia wody, by uniknąć takich nieprzyjemności w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed przenikaniem wody, a także blokuje negatywne działanie związków odpowiedzialnych za korozję, które są zlokalizowane pod ziemią.

Branża ta wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy używa do coraz nowszych systemów pomagających osiągnąć ten pomysł. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być odpowiednio dobre, ponieważ wybranie nieodpowiedniego surowca skutkuje skróconym działaniem izolacyjnym. Niezawodne środki, powinny dobrze być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać dostawaniu się wody do budynku.

Jak zapobiegać wilgoci w piwnicy?

Istnieje kilka możliwości by osiągnąć cel, jakim jest cieszenie się osuszoną piwnicą.

Najpopularniejsze z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Jeżeli w piwnicy wyjdzie problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez położenie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz użyciu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym celu wykorzystuje się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich możliwych otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko fragment działań możliwych w takich sytuacjach. Zależnie od problemu można dostosować metodę, jednak przy takich działaniach lepiej skontaktować się z fachowcami DobreIzolacje z Warszawy, którzy starannie i w najlepszy możliwy sposób rozwiążą ten problem. Firma z Warszawy zdobyła duże doświadczenie w zakresie hydroizolacji, a także odpowiedni sprzęt, który pozwala im dokonać satysfakcjonujących pomiarów, aby  znaleźć powód zawilgocenia.

Related Posts