Rodzinna strona

macie prawo wiedzieć

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to jedna z najbardziej popularnych gier zespołowych na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną z zaangażowaniem grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale również bramki piłkarskie. Jak dobrać odpowiedni rozmiar bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe produkowane bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wówczas, gdy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki , które znajdują się na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie mają nieco mniejsze wymiary: 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. Jeśli chodzi o grę w futsal, to bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają zaledwie 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Wybierając bramki piłkarskie, należy pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Porządna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha gwarantuje bezpieczeństwo tym, którzy biorą udział w meczu.

Related Posts